Opinie nt nowej wersji galerii.

Forum dla niezarejestrowanych. Zapraszam do wpisywania się.

Moderatorzy: szubak, sarzek

Awatar użytkownika
Funthomas
Administrator
Posty: 8117
Rejestracja: 2006-09-29, 15:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Opinie nt nowej wersji galerii.

Post autor: Funthomas » 2010-03-28, 11:32

W tym temacie proszę zgłaszać opinie nt nowego layoutu galerii.
Czekamy na informację co można by jeszcze usprawnić, gdzie poprawić błędy, itd.
Od razu z góry informuję: powrótu do starego layoutu nie będzie.

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 682
Rejestracja: 2008-01-18, 15:56
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak » 2010-03-28, 11:49

A średniej ocen pod ocenionymi/własnymi miniaturkami zdjęć już nie będzie?

Z mojego punktu widzenia było to dość praktyczne, a teraz żeby zobaczyć średnią trzeba wchodzić w dane zdjęcie..

Wypalacz Rafał

Post autor: Wypalacz Rafał » 2010-03-28, 11:58

No dobra - uwagi...

Po pierwsze białe tło, naprawdę nie można było pozostawić czarnego? Lepsze było...
Po drugie ładowanie zdjęć, czy wpisywanie tego kodu też jest niezbędne? I w jakim celu je wprowadzono?

Awatar użytkownika
vear
Posty: 1714
Rejestracja: 2008-01-08, 19:33
Lokalizacja: Kraków

Post autor: vear » 2010-03-28, 12:15

M_Szymkowiak pisze:A średniej ocen pod ocenionymi/własnymi miniaturkami zdjęć już nie będzie?
Będzie. Już nad tym pracujemy.
Wypalacz Rafał pisze:Po drugie ładowanie zdjęć, czy wpisywanie tego kodu też jest niezbędne? I w jakim celu je wprowadzono?
A to przypadek. Już tego nie ma.

Wypalacz Rafał

Post autor: Wypalacz Rafał » 2010-03-28, 12:25

[quote="vear"]A to przypadek. Już tego nie ma.[/quote]

Dobre i tyle, bo myślałem że mnie szlag trafi jak musiałem chyba pięć razy próbować zanim w końcu trafiłem na właściwe znaki...

mziuuu

Post autor: mziuuu » 2010-03-28, 12:32

Tak jak napisałem na blogu - nie dałoby się komentarzy wrzucić w jakiegoś div'a tak jak opis zdjęcia? Bo teraz IMHO jest za bardzo rozjechane ;).

Coffee

Post autor: Coffee » 2010-03-28, 13:21

W ogóle fotozajezdnia zrobiła się nieczytelna...
Kategorie powinny z powrotem wrócić na górę. Najbardziej wkurzające są te miniaturki...

UnrealGoD

Post autor: UnrealGoD » 2010-03-28, 14:21

Po pierwsze to białe tło zmniejsza czytelność, biały jest ostatnio popularny ale bez przesady, praktycznie oślepia to tło. Po drugie to strasznie wyglądają miniatury z poobcinanymi bokami. Na sporej części fotografowany obiekt nie mieści się w tym kwadratowym kadrze. może i i bardziej symetrycznie wygląda ale galeria fotograficzna powinna chyba głównie się skupić na fotografii a nikt nie robi zdjęć w formacie 1:1. No a docinanie do tego formatu zdjęć tygodnia widzianych po lewej to już całkiem porażka, gdyż wyglądają paskudnie tak docięte. Trochę też brakuje tych kategorii które kiedyś były centralnie.
Wyszukiwarki umownie daje się na górze po prawej, teraz są tam linki do forum i jakiegoś bloga. a wyszukiwanie gdzieś niżej z lewej.
Na koniec jeszcze uwaga do dziwacznej czcionki które niektóre cyfry daje w notacji górnej a inne w dolnej, co zmniejsza czytelność.

Johnny
Posty: 10
Rejestracja: 2008-02-06, 12:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Johnny » 2010-03-28, 15:31

Nie będę zbyt oryginalny jeśli napiszę że: Naprawde niekorzystnie wyglądają te kwadratowe miniaturki zdjęć i byłoby lepiej gdyby kategorie wróciły na góre. A co do białego tła to wg mnie może być - skoro przyzwyczailismy się do nowego malowania autobusów to i do tego się przyzwyczaimy ;-)

Coffee

Post autor: Coffee » 2010-03-28, 15:35

Johnny pisze:Nie będę zbyt oryginalny jeśli napiszę że: Naprawde niekorzystnie wyglądają te kwadratowe miniaturki zdjęć i byłoby lepiej gdyby kategorie wróciły na góre. A co do białego tła to wg mnie może być - skoro przyzwyczailismy się do nowego malowania autobusów to i do tego się przyzwyczaimy ;-)
Przyzwyczajenia swoją drogą, ale wygląda to paskudnie. Niepodobna mi się to w cale...
Ostatnio zmieniony 2010-04-02, 16:03 przez Coffee, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
XeeRooX
Administrator
Posty: 1492
Rejestracja: 2007-02-18, 11:13
Lokalizacja: Busz City
Kontakt:

Post autor: XeeRooX » 2010-03-28, 15:53

A może by tak :-)

Obrazek

Jak już to ktoś ochrzcił dla lubiących wersję "pogrzebową" , w tym i mnie.

tophie
Posty: 76
Rejestracja: 2007-10-12, 20:48
Lokalizacja: Mistrzejowice

Post autor: tophie » 2010-03-28, 17:05

Ta wersja kolorystyczna wygląda znacznie przyjemniej. Kompromis pomiędzy "bijącą po oczach bielą" i "ponurą czernią". Panel górny w takiej formie był świetnym rozwiązaniem i jeśli można, to warto do niego powrócić. Do fontów może się przyzwyczaimy.
Pozostają jeszcze te nieszczęsne miniatury. Nad średnią ocen pod zdjęciem pracujecie, więc trzymam kciuki, by to zgrabnie wyszło.
Jeszcze taki drobiazg. W panelu bocznym tytuły kategorii nie mieszczą się w jednym wierszu i niestety dzielą się w ten sposób, że pozostają samotne litery na końcu wiersza. Lepiej to wygląda, gdy przerzuci się to poniżej i połączy niełamliwą spacją.

zdziseek

Post autor: zdziseek » 2010-03-28, 18:03

http://img710.imageshack.us/img710/3959/62525228.jpg

A jaką funkcję pełni ta przerwa między nagłówkiem Komentarze a samymi komentarzami?
Jak już wiele pisało osób, korzystanie w obecnej formie z fotozajezdnii to niestety nie jest przyjemność...
Pod względem wygody użytkowania i funkcjonalności skok o parę ładnych lat wstecz, na rzecz białego tła niczym "Dubai style" w lakierach samochodowych. Porażka niestety. Zróbcie coś z tym bo to nie jest tylko "kwestia przyzwyczajenia" to w pewnym stopniu ułomność nowej szaty graficznej.

Awatar użytkownika
vear
Posty: 1714
Rejestracja: 2008-01-08, 19:33
Lokalizacja: Kraków

Post autor: vear » 2010-03-28, 18:06

zdziseek pisze:A jaką funkcję pełni ta przerwa między nagłówkiem Komentarze a samymi komentarzami?
W jakich okolicznościach Ci się coś takiego pojawiło? Tzn. w jakiej przeglądarce w której wersji oraz przy jakiej rozdzielczości?

zdziseek

Post autor: zdziseek » 2010-03-28, 18:10

Firefox 3.6.2 rozdzielczość 1280x1024 ustawienia standardowe.
W Chrome wszystko ok.

ODPOWIEDZ