Artystyczne Krawędzie

Tutoriale wykonywane w programie Photoshop
Awatar użytkownika
XeeRooX
Administrator
Posty: 1492
Rejestracja: 2007-02-18, 11:13
Lokalizacja: Busz City
Kontakt:

Artystyczne Krawędzie

Post autor: XeeRooX » 2007-09-28, 17:54

Tutorial sam w sobie jest dziecinnie prosty, aczkolwiek efekt jaki daje może być pewnym urozmaiceniem..

Ale zacznijmy od początku ....

1. Potrzeba nam otworzyć jakieś zdjęcie, które chcemy wykorzystać ( w moim przypadku wykorzystamy to :

Obrazek

Oczywiście każdy może wybrać jakiekolwiek zdjęcie w dowolnym rozmiarze :-)


2. Następnym krokiem jest wciśnięcie klawisza "M", dzięki któremu będziemy mogli zaznaczyć obszar naszej fotografii ( warto pamiętać aby zostawić trochę miejsca po bokach / tak jak na obrazku / )

Obrazek

3. Następnie wciskamy klawisz "Q" , by włączyć "Szybką Maskę" ( Pojawi się tedy czerwona otoczka )

Obrazek

4. W pasku meny wybieramy FILTR :arrow: Galeria Filtrów :arrow: Pociągnięcie Pędzla :arrow: Napylone Linie -> i teraz : ( Długość Kreski - wartość 12 ), ( Promień napylenia - wartość 7 ), po czym klikamy w zaznaczoną na obrazku ikonkę

Obrazek

5. Po kliknięciu w tę ikonkę ( Warstwa z nowym efektem ) dalej wybieramy NOWY EFEKT -> SZKIC -> POSZARPANE BRZEGI po czym wybieramy następujące parametry Gładkość-11, Kontrast-18, Balans Obrazka-25 i klikamy "OK"

6. Na koniec pozbywamy się maski naciskając klawisz "Q", i kopiujemy do schowka nasz obrazek poleceniem CTRL+C

7. Otwieramy nowy dokument ( ja wybrałem z białym tłem które pomalowałem na czarno ) i wklejamy nasz obrazek poleceniem CTRL+V....OTO EFEKT KOŃCOWY !

Obrazek
_______________________________________________________

ODPOWIEDZ