[Relacja] Melonem OFF-Route 2

Coś do poczytania...
Awatar użytkownika
Funthomas
Administrator
Posty: 8117
Rejestracja: 2006-09-29, 15:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

[Relacja] Melonem OFF-Route 2

Post autor: Funthomas » 2009-10-09, 20:23

"Melonem OFF - Route 2"

W sierpniu 2008 roku członkowie Krakowskiego Klubu Modelarzy Kolejowych wpadli na pomysł zorganizowania cyklicznych imprez Autosanem H6-20 popularnie zwanym "Melonem". Podobnie jak podczas innych imprez komunikacyjnych naszym celem było sfotografowanie autobusu w nietypowych miejscach.

Druga część imprezy odbyła się w niedzielę 7 czerwca 2009. Z racji dużej ilości chętnych podczas wcześniejszej imprezy "Melonem", organizatorzy postanowili wynająć dwa autobusy. Pierwszym pojazdem, który mieliśmy podróżować był oczywiście tytułowy Autosan z numerem służbowym #BA118, a drugim wynajętym na naszą imprezę był Jelcz M083C "Libero" o numerze inwentarzowym #DA103.

Początek imprezy zaplanowany był na godzinę 10:00, a więc ani z wcześnie, ani za późno. Punktualnie o 9:40 na placu przed zajezdnią Wola Duchacka zjawił się Melon, który na dodatek musiał przejechać całe miasto, aby dostać się z zajezdni Bieńczyce (w której stacjonuje) do miejsca zbiórki, przy którym czekała już na niego grupka miłośników. Po chwili dołączył do niego Jelcz Libero.

Za kierownicą obu pojazdów również siedli miłośnicy. Melona miał okazję poprowadzić Piotrek, wieloletni miłośnik komunikacji miejskiej, pracujący od niedawna jako kierowca autobusu, natomiast Jelcza Libero miał przyjemność poprowadzić Darek, również od wielu lat pasjonujący się komunikacją. Darek woził już nas na wcześniejszych imprezach, natomiast Piotrek jako prowadzący imprezowy pojazd jeszcze z nami nie jeździł.

Przez blisko 7 godzin mieliśmy okazję sfotografować pojazd w nietypowych dla siebie miejscach. Taka impreza to również wyśmienita okazja wymienienia się spostrzeżeniami na temat komunikacji w naszym mieście i nie tylko. Według wielu imprezowiczów najbardziej ekstremalnym punktem naszej imprezy był wjazd pod klasztor na Bielanach. Aby wjechać pod sam klasztor zarówno imprezowi kierowcy jak i organizatorzy musieli się sporo namęczyć, aby nie zarysować żadnego stojącego samochodu. Po kilku minutach manewrów dojechaliśmy pod sam dziedziniec. Autobusy stanęły w bramie klasztoru, więc osoby chcące wejść na dziedziniec klasztoru musiały przechodzić przez pojazdy. Warto dodać, iż przez pojazdy przeprowadzano również rowery.
Następnym z ciekawszych miejsc, które odwiedziliśmy był przejazd przez las, a tak dokładniej przez ul. Obrony Tyńca. Droga jest usypana z żwiru i kamieni, a więc mieliśmy obawy, że nasze pojazdy ugrzęzną gdzieś na środku tej drogi. Na szczęście na obawach się tylko skończyło. Imprezowe autobusy świetnie poradziły sobie w terenie. Korzystając z niecodziennej okazji postanowiliśmy wykonać grupowe zdjęcia.
Kolejnym naszym ekstremalnym wyczynem był wjazd pod opactwo w Tyńcu. Pod sam klasztor dotarł Melon, a Libero udało się do Piekar. Dzięki takiemu rozwiązaniu mogliśmy sfotografować dwa imprezowe autobusy z całkiem innych perspektyw, lecz wciąż opactwem w Tyńcu na drugim planie. Większość uczestników pojechała małym Jelczem, gdyż fotografować pojazd z drugiego brzegu rzeki z przepięknym klasztorem w tle jest rzeczą niecodzienną.

Na końcu w imieniu wszystkich biorących udział w imprezie chciałbym podziękować zarządowi MPK S.A. w Krakowie za wynajem nam obydwu pojazdów, pracownikom w zajezdniach Bieńczyce i Wola Duchacka za przygotowanie autobusów, kierowcom, który po raz kolejny pokazali, iż są prawdziwymi fachowcami, organizatorom przejazdu, który włożyli wiele wysiłku, aby impreza mogła się odbyć jak i wszystkim uczestnikom przejazdu za miłą atmosferę.


Trasa przejazdu:

Sławka -> Kamieńskiego -> Konopnickiej -> Al. Krasińskiego -> Kościuszki -> Księcia Józefa -> Jodłowa -> Starowolska -> 28 lipca 1943 -> Leśna ->Baba Jaga -> Jeleniowa -> al. Kasztanowa -> Olszanicka -> Majówny -> Podkamyk -> Majówny -> Olszanicka -> Leśmiana -> Rzepichy -> Orla -> Wolskiego -> al. Wędrowników -> Konarowa -> klasztor Bielany -> al. Wędrowników -> Księcia Józefa -> Mirowska -> Autostrada A4 -> Piekary -> Tyniecka -> Kolna -> Tor Kajakowy -> Kolna -> Tyniecka -> Widłakowa -> Falista -> Tyniecka -> Norymberska -> Grota - Roweckiego -> Łojasiewicza -> Grota - Roweckiego -> Bobrzyńskiego -> Bunscha -> Mochnaniec -> Skotnicka -> Skotniki szkoła -> Skotnicka -> Kozienicka > Dobrowolskiego -> Podgórki Tynieckie -> Obrony Tyńca -> Benedyktyńska -> Promowa -> Benedyktyńska -> Bolesława Śmiałego -> Autostrada A4 -> Herberta -> Witosa -> Beskidzka -> Klonowica -> Sławka -> Zajezdnia Wola.

autor: Krystian Suder

ODPOWIEDZ