Opinie nt nowej wersji galerii.

Forum dla niezarejestrowanych. Zapraszam do wpisywania się.

Moderatorzy: szubak, sarzek

zdziseek

Post autor: zdziseek » 2010-03-28, 18:13

Jeśli powiększę rozmiar tekstu w FF przerwa jeszcze bardziej się powiększa, przy zmniejszaniu analogicznie, lecz by zminimalizować przerwę, tekst jest nieczytelny.

mzk804

Post autor: mzk804 » 2010-03-28, 18:16

Fajnie, że serwis nabiera własnego stylu, ale te miniatury i białe tło pod zdjęciami zupełnie do mnie nie przemawiają!

Rbrt

Post autor: Rbrt » 2010-03-28, 18:45

Lepsze byłoby jakieś bardziej stonowane tło - nagłówek i stopka strony pozostały czarne - biały trochę razi po oczach.

Najbardziej mi jednak przeszkadza to, że strona zaczęła dużo wolniej działać (sprawdzone subiektywnie na kilku komputerach) - szczególnie odczuwalne w trakcie otwierania zdjęć.

Awatar użytkownika
Funthomas
Administrator
Posty: 8117
Rejestracja: 2006-09-29, 15:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Funthomas » 2010-03-28, 19:11

Jeśli chodzi o kolor tła to można to zmienić, ewentualnie zrobić ciemniejszy szablon - do wyboru.
Jeśli chodzi o miniaturki to musicie się przyzwyczaić, zostaną kwadratowe. Zresza dla mnie zmiana miniaturek jest na plus. Miniaturki są większe, niezależnie od proporcji zdjęcia miniaturka jest tak samo duża, odpadł problem wąziutkich miniaturek przy panoramach.

Co do podkategorii - zostały one usunięte z góry. Dostęp do nich wymaga jednego klikania więcej, ale nauczeni doświadczeniem wiemy, że najwięcej gości ogląda przeważnie najnowsze zdjęcia, dlatego są one na samej górze.
Bezpośredni dostęp do kategorii jest dostępny z MAPY STRONY, jak też z pola wyboru na samym dole.

Jestem jeszcze ciekaw opinii nt profili/portfolio. Tutaj się kolega Radek postarał :D

Johnny
Posty: 10
Rejestracja: 2008-02-06, 12:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Johnny » 2010-03-28, 19:27

Jeszcze raz głos zabiorę :-P Wersja kolorystyczna którą zaproponował XeeRoox wydaje się być korzystniejsza. A co do profili/portfolio to pomysł i wykonanie są świetne :-)

Awatar użytkownika
ABSOLWE_NT
Posty: 539
Rejestracja: 2007-09-25, 19:49
Lokalizacja: Morawica k/Krakowa
Kontakt:

Post autor: ABSOLWE_NT » 2010-03-28, 19:54

Mnie się nie podoba ze w kwadratowych miniaturkach widoczny jest tylko fragment zdjęcia który psuje kontekst fotografii.

Awatar użytkownika
Funthomas
Administrator
Posty: 8117
Rejestracja: 2006-09-29, 15:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Funthomas » 2010-03-28, 19:56

ABSOLWE_NT pisze:Mnie się nie podoba ze w kwadratowych miniaturkach widoczny jest tylko fragment zdjęcia który psuje kontekst fotografii.
Dlatego klikasz na miniaturkę i widzisz zdjęcie :D

Awatar użytkownika
sarzek
Posty: 706
Rejestracja: 2006-10-23, 19:06
Lokalizacja: Bieżanów Nowy
Kontakt:

Post autor: sarzek » 2010-03-28, 20:04

Wolę mniejsze minaturki zdjęć niż te większe poobcinane które wyglądają beznadziejnie :-P

Awatar użytkownika
ABSOLWE_NT
Posty: 539
Rejestracja: 2007-09-25, 19:49
Lokalizacja: Morawica k/Krakowa
Kontakt:

Post autor: ABSOLWE_NT » 2010-03-28, 20:24

Funthomas pisze:
ABSOLWE_NT pisze:Mnie się nie podoba ze w kwadratowych miniaturkach widoczny jest tylko fragment zdjęcia który psuje kontekst fotografii.
Dlatego klikasz na miniaturkę i widzisz zdjęcie :D
Ale do tej pory oglądałem zdjęcia, które mnie zainteresowały a na chwilę obecną nie oglądam żadnych bo wszystkie są beznadzieje.

Awatar użytkownika
wmmedia
Posty: 466
Rejestracja: 2008-05-09, 20:39
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: wmmedia » 2010-03-28, 21:02

Zmiana szaty graficznej strony osobiście mi nie przeszkadza, do innego układu można się przyzwyczaić. Natomiast mnie, podobnie jak i wielu przedmówców, nie przekonują obcięte miniatury zdjęć. Czasem wystarczy mi obejrzenie miniaturki, ale wolałbym widzieć całość fotografii a nie jej część. Nie wiem jak to jest u innych użytkowników, ale u mnie pomiędzy sąsiednimi miniaturkami jest wlna przestrzeń szerokości połowy miniaturki.

UnrealGoD

Post autor: UnrealGoD » 2010-03-28, 22:33

ABSOLWE_NT pisze: Ale do tej pory oglądałem zdjęcia, które mnie zainteresowały a na chwilę obecną nie oglądam żadnych bo wszystkie są beznadzieje.
+1

Gdyby chociaż dało się samemu wybrać kadr który będzie się pojawiał jako miniaturka. Tak to niewielu osobom będzie się chciało odpalać wszystkie zdjęcia z połową fotografowanego obiektu, żeby sprawdzić czy pełen kadr wygląda lepiej. Wiem że pewnie jestem mało istotnym użytkownikiem i nikt za mną płakał nie będzie ale raczej nie przyzwyczaję się do tego żeby moje zdjęcia były kadrowane przez kogoś innego, nawet jeżeli jest to tylko program. No i jest to bodajże niezgodne z obowiązującym prawem.

Poza tym, jak rozumiem to strona jest aplikacja PHP która działa na bazie danych w której są zdjęcia, komentarze i inne dane. Wiec gdyby było miejsce to można by odpalić i nowe i poprzednie PHP, dołożyć liczniki odpaleń i sprawdzić czy nowe jest lepsze czy stare. No bo należy pamiętać że to strona jest dla użytkowników a nie użytkownicy dla strony. I ciężko kogoś zmuszać żeby na siłę doceniał prace programistów którzy męczyli się nad zrobieniem czegoś nowego.

To portfolio jest fajne ale jak ktoś napisze kilka obszernych komentarzy to one je dominują z prawej strony. No i po raz kolejny kwadratowe miniatury. Trochę to teraz jak portal społecznościowy zaczyna wyglądać...
Ostatnio zmieniony 2010-04-02, 16:04 przez UnrealGoD, łącznie zmieniany 1 raz.

Filimer

Post autor: Filimer » 2010-03-28, 22:41

Ja proponowałbym powiększyć liczbę miniatur dotyczącą nowych zdjęć i przywrócić czarne tło, które pozwala lepiej skupić się na zdjęciu. Generalnie preferuję wygląd taki, jaki prezentuje onephoto.net.

Awatar użytkownika
Funthomas
Administrator
Posty: 8117
Rejestracja: 2006-09-29, 15:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Funthomas » 2010-03-28, 23:09

Filimer pisze:Ja proponowałbym powiększyć liczbę miniatur dotyczącą nowych zdjęć i przywrócić czarne tło, które pozwala lepiej skupić się na zdjęciu.
No Onephoto ładnie wygląda, mnie się z kolei podoba layout PLFOTO http://plfoto.com/
mzk804 pisze:Fajnie, że serwis nabiera własnego stylu, ale te miniatury i białe tło pod zdjęciami zupełnie do mnie nie przemawiają!
Przecież nie jesteśmy pierwszą galerią z białym tłem pod zdjęciami. Rozumiem że bojkotujesz TWB, WRP, na rzecz Fotozajezdni i Przegubowca :P

Jeśli będziecie chcieli przeglądać duże zdjęcia na ciemnym tle to taka możliwość oczywiście będzie.

UnrealGoD

Post autor: UnrealGoD » 2010-03-29, 14:21

Już jest lepiej z tym kolorem, chociaż mogło by być ciemniejsze jeszcze. Tak samo jak kolor tła przy wyświetlaniu pełnego rozmiaru zdjęcia.

Pozostaje jeszcze kwestia kwadratowych miniatur do rozwiązania.

Wypalacz Rafał

Post autor: Wypalacz Rafał » 2010-03-29, 16:44

Funthomas pisze:Jeśli chodzi o kolor tła to można to zmienić, ewentualnie zrobić ciemniejszy szablon - do wyboru.
No właśnie, może zrobić dwa szablony do wybory dla użytkowników, nie ukrywam że czarne tło było lepsze
Funthomas pisze:Jeśli chodzi o miniaturki to musicie się przyzwyczaić, zostaną kwadratowe. Zresza dla mnie zmiana miniaturek jest na plus. Miniaturki są większe, niezależnie od proporcji zdjęcia miniaturka jest tak samo duża, odpadł problem wąziutkich miniaturek przy panoramach.
Przyzwyczaić, albo zacząć wstawiać zdjęcia gdzie pojazd/obiekt będzie centralnie w środku :-P
Funthomas pisze:Co do podkategorii - zostały one usunięte z góry. Dostęp do nich wymaga jednego klikania więcej, ale nauczeni doświadczeniem wiemy, że najwięcej gości ogląda przeważnie najnowsze zdjęcia, dlatego są one na samej górze.
Bezpośredni dostęp do kategorii jest dostępny z MAPY STRONY, jak też z pola wyboru na samym dole.

Jestem jeszcze ciekaw opinii nt profili/portfolio. Tutaj się kolega Radek postarał :D
No cóż, daje większe możliwości, skorzystałem :-)

P.S.
dlaczego mam wyłączone BBCode?

Już włączone :-) - XeeRooX
Ostatnio zmieniony 2010-03-29, 19:15 przez Wypalacz Rafał, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ